Navigace:Pozvánka na Brno Inline Grand Prix 2007

Pozvánka na Brno Inline Grand Prix 2007


Autor:marbaZveřejněno:11 Srpen 2007

Na sobotu 1.9.2007 se v Brně opět chystá velký bruslařský svátek. Již třetí ročník závodů Brno Inline Grand Prix se bude konat v areálu brněnského výstaviště od 10 hodin.

Závodit se bude celý den a na své si jistě přijde každý. Závody jsou totiž otevřeny všem zájemcům - amatérům i profesionálům. Délka tratí se liší podle věkových kategorií závodníků. Pro děti do 5 let je přichystán závod na 500 metrů. Starší děti si mohou zazávodit na 2km nebo 4km trati. Závodníci od 14 let a dospělí si pak mohou dle svých schopností vybrat závod na 10 km, 22 km nebo 42 km. Zaměstnanci firem se letos poprvé mohou zúčastnit závodu firemních týmů.

Třešničkou na dortu bude jistě závod na 42 km, který je z pověření Českého svazu kolečkového bruslení prohlášen za Mistrovství České republiky v maratónu, a kterého se zúčastní špičkoví závodníci z České republiky i zahraničí. Závod na maratónské trati je současně 4. bodovaným závodem Českomoravského poháru 2007. Přijďte si zazávodit nebo se jen kouknout na dramatické souboje špičkových závodníků. Přijďte také podpořit naše handicapované sportovce, kteří změří své síly ve 22km závodě handbiků. Jejich závod bude vyvrcholením seriálu Český pohár handbike 2007.

ilustrační fotografie

Pro diváky je připraven celodenní doprovodný program, občerstvení, muzika, výuka inline bruslení a půjčovna inline bruslí zdarma, nesoutěžní jízda po závodním okruhu, soutěže na bruslích či handbike trenažérech. Vstup do areálu výstaviště je volný.

Prodobné informace a aktuální zprávy najdete na adrese www.BrnoInlineMarathon.cz.

Na této adrese se také můžete předběžně zaregistrovat k jednotlivým závodům. Online registrace bude ukončena 23.8.2007. Po skončení online registrace se další zájemci o účast v závodech mohou registrovat i v den závodu přímo na brněnském výstavišti, nejpozěji však jednu hodinu před startem jejich závodní kategorie.

Přijďte si porovnat své schopnosti se českou i zahraniční elitou. Nebo se jen svezte v nesoutěžní jízdě po závodním okruhu.

Poznámka pro amatérské jezdce - začátečníky:

Nebojte se, i když jste se žádných inline závodů nikdy neúčastnili, přihlaste se a ochutnejte tu báječnou sportovní atmosféru. Není přece důležité zvítězit, ale zúčastnit se a pořádně si to užít. Brno Inline Grand Prix nabízí například pro dospělé tratě v délce 10, 22 a 42 km, takže si můžete trať zvolit dle svých schopností.

Například 10km trať určitě zvládne projet každý a v pohodovém tempu Vám na to bude stačit asi půl hodiny. Nevěříte? Tak si to sami vyzkoušejte na své oblíbené inline trase. A že Vás pak v závodě předjedou špičkoví profesionální závodníci? To přece není důležité. Závoďte sami se sebou - letos si vytvoříte základní čas a příští rok si budete moci vyzkoušet, jestli jste se zlepšili.

A pro toho, kdo má na bruslích problém například s brzděním nebo samotnou jízdou, bude přichystána škola inline bruslení, kde se od zkušených instruktorů inline školy všechny potřebné dovednosti naučíte - a to zcela zdarma.

Půjčovna bruslí značky Rollerblade bude také zdrama, takže si budete moci na vlastní kůži vyzkoušet jízdu na nejnovějších a nejlepších modelech této americké značky. Je nutno počítat s tím, že v půjčovně po Vás budou chtít na dobu zkoušení bruslí nějakou finanční zálohu (kolem 1000,- Kč), kterou Vám zase vrátí :-)

Takže - přijeďte do Brna, jste všichni srdečně zváni.

Poslední komentáře