Navigace:Zlín - město cyklistů a bruslařů?

Zlín - město cyklistů a bruslařů?


Autor:marbaZveřejněno:22 Duben 2008

Zlínský magistrát již několik let systematicky buduje na území města síť kvalitních cyklostezek. V letošním roce hodlá utratit téměř 100 miliónů korun za dalších šest úseků stezek, které by měly navazovat na páteřní trasu, která postupně vzniká podél řeky Dřevnice. K realizaci se nyní připravují tyto úseky: Povodí Moravy - OBI, Cigánov - Čepkov - OMV, zimní stadion - Lesní hřbitov, Malenovice pošta - Husova, Havlíčkovo nábřeží - Dřevnická a Gymnázium Lesní čtvrť - Kudlov. Snahou města je také co nejdříve prodloužit stávající cyklostezku vedoucí po Havlíčkově nábřeží od Baťovy nemocnice dále až na Příluky.

Letos se také začínají stavět další úseky stezky, která přes Zlín propojí Otrokovice s Vizovicemi. Ve finále bude mít cyklostezka délku 22 km a bude na ni navázána síť cyklostezek do okolních obcí.

Radní z nedalekých Otrokovic zase předpokládají, že ještě letos začnou stavět téměř sedmikilometrovou cyklostezku kolem řeky Moravy, která propojí Otrokovice, Napajedla, Spytihněv a Babice. Náklady na tuto cyklostezku dosáhnou téměř 45 miliónů korun.

A kde že se ve Zlíně a okolí dá vyjet už nyní na brusličky? Krásná a relativně dlouhá cyklostezka vede z Vršavy přes Kostelec až k ZOO na Lešné. Na tuto cyklotrasu se dá dobruslit kolem potoka Januštice z Havlíčkova nábřeží. Jen je třeba přetrpět asi půlkilomterový úsek trasy kolem Kauflandu po zámkové dlažbě.

Dále lze bruslit po již zmíněném Havlíčkově nábřeží (hodně bruslařů, cyklistů, chodců a pejsků) nebo z konečné trolejbusu v Bartošově čtvrti na Příluky a pak pokračovat po cyklostezce až do Lužkovic. Dříve se na trase do Lužkovic jezdilo i po komunikacích v okolí firmy Tescoma, ale kvůli nárůstu dopravy v této oblasti se zde již bruslení nedá doporučit.

Dobře sjízdná pro brusle je také stezka od Lidlu u křižovatky na Jižní svahy do Prštného. Skvěle zasportovat si můžete na inline dráze v nedalekých Otrokovicích. A kdo má rád vyjížďky do přírody a méně lidí, tomu doporučujeme navštívit známou trasu v okolí záhlinických rybníků.

A to, že se ve Zlíně letos už zase pilně buduje, dokládáme trojicí fotografií z rozestavěného úseku Prštné - Louky na levém břehu řeky Dřevnice (duben 2008). Mapku tohoto asi 600m úseku si můžete prohlédnout pod fotografiemi.

Budování cyklostezky do Louk

Budování cyklostezky do Louk

Budování cyklostezky do Louk
 

Mapka nového úseku z Prštného do Louk

Zvětšit mapu

 

Poslední komentáře