Navigace:Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka očima závodníka

Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka očima závodníka


Autor:marbaZveřejněno:23 Listopad 2005

Přinášíme Vám další informace a fotografie z otrokovického inline půlmaratónu v rámci akce Memoriál MUDr. J. Podmolíka, tentokrát z pohledu závodníka.

 

Tento závod byl kombinovaný s běžci, kteří startovali s minutovým odstupem. Trať vedla po kvalitních asfaltových silničkách mezi klasickými "baťovými" domky a měřila 3 km. Celkem tedy 7 okruhů.

Na trati nebylo listí, čehož jsem se původně trochu obával. Počasí se vzhledem k datu povedlo, někteří běžci si dokonce troufli jen na tílko a trenýrky. Zajímavostí bylo určitě to, že někteří místní dlouholetí běžci přesedlali na brusle (a nevedli si špatně). Takhle kombinovaný závod jsem ještě nejel a je fakt, že při předjíždění běžců jsem se cítil trochu trapně.

Hned po startu se pole natáhlo a vytvořila se jediná viditelná skupinka, která však na rozdíl od jiných závodů nebyla na čele. Tam jezdil zcela osamělý Petr Lochman, který s velkým náskokem zvítězil, navíc v novém traťovém rekordu. Ženskou kategorii vyhrála Pavla Báčová, která tady také neměla tradiční soupeřky a tudíž ani konkurenci.

Prioritou tohoto závodu však byli běžci, kteří dobíhali ještě dlouho po dojetí posledního bruslaře - před jejich výkonem klobouk dolů. Já jsem se vlastně jen tak příjemně povozil.

Další informaci o závodě, fotografie a výsledkové listiny najdete v článku: Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka, Otrokovice

Autor: Radomil Dojiva

 

Poslední komentáře