Navigace:Trasy / Česká republika / Ústecký kraj

Ústecký kraj


Z Lovosic k přívozu Malé Žernoseky

Matylda

Oblíbený odpočinkový a rekreační areál vodní nádrž Matylda se nachází na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širokým vrchem, poblíž městské části Souš. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového lomu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř 40 ha vodní plochy. Na východních březích je písčitá pláž i travnaté plochy. Zalesněné západní břehy jsou cílem rybářů ze širokého okolí.

Krupka

Koncem loňského roku byl položen nový asfalt pro in-line stezku v podkrušnohorském městě Krupka. Stezka je součástí dostavovaného projektu, jehož realizace bude dokončena v roce 2009. Vyroste zde další sportoviště pro děti, míčové hry, uvažuje se o zázemí včetně občerstvení a o osvětlení celého obvodu dráhy. Uvažuje se i o umístění drobné chatky pro stálou hlídací službu a poté umístění celého areálu pod hlídací kamery.

Na popud oddílu in-line rychlobruselní SŠ Krupka budou z důvodu bezpečnosti stanovena pevná pravidla provozu na stezce – jednosměrný provoz, způsob předjíždění, zákaz pohybu osob bez bruslí, apod. Především pro veřejnost pak bude dráha plnohodnotně využitelná a nebude docházet ke konfliktním situacím s pejskaři, cyklisty, chodci a samotnými bruslaři jako např. na pražské Ladronce, Letné nebo na běžných cyklostezkách. Dodržování provozního řádu bude zajišťovat hlídací služba.

Osek

Krásné prostředí na hrázi rybníka a lesoparku. Stavba dráhy byla zahájena v listopadu 2007 a dokončená by měla být v dubnu 2008. V blízkosti restaurace Horal, mnoho dětských prolézaček a laviček.

Letní kino Litoměřice

Park u letního kina na břehu řeky Labe v Litoměřicích.

Areál Benedikt

Poměrně široký chodník v areálu Benedikt, který je bruslaři dosti využíván. Na trase se nachází 3 hospody s příjemným posezením. Chodník vede okolo dvou nádrží. Jedna nádrž je určena pro koupání a rekreaci, druhá je využívána rybáři.

Lovosická osmička

Městský lesopark u Labe, který je lovosickým městským úřadem budován jako „inline areál“. V parku se nachází síť cest, které jsou vyasfaltovány červeným asfaltem. Okruhy pro bruslaře jsou vyznačeny a doplněny informačními tabulemi s údaji o délce okruhů a času potřebném k jejich překonání (dle věku bruslaře). Je zde velké množství laviček pro případný odpočinek.

Chomutov: Cyklostezka za lesoparkem

Cyklostezka za Podkrušnohorským zooparkem.

Olšinky - Valtířov

Nově vyasfaltovaná cyklostezka (2003) kolem Labe mezi Olšinkami a Valtířovem v Ústí nad Labem. Je mírně zvlněná s převýšením do 5 metrů. Občerstvit se můžete v restauraci U Vodníka, která je přímo na trase.

Hipodrom Most

Inline dráha na hipodromu v Mostě vede po obvodu dostihové trati, je dlouhá 3 370 metrů a pokrytá jemnozrnným asfaltem.Protože kolem dráhy nejsou stromy, její povrch je dokonale hladký, bez listů a spadlých větví. Vstupné se neplatí. Dráha má do konce srpna (2008) provozní dobu od 7 do 21 hodin. Poté se budou návštěvní hodiny upravovat v závislosti na počasí. Provoz ale bude celoroční. U dráhy je občerstvení otevřené od 11 do 21 hodin a půjčovna koloběžek. Hodinový pronájem jedné koloběžky přijde na 50 korun. Do konce léta (2008) se v areálu objeví zamykatelné skříňky na odložení věcí bruslařů. Dráha z výšky připomíná tvar kytary. Polovina trasy je široká 5 metrů, zbylá část 3 m. Dráha splňuje podmínky pro pořádání závodů. Inline bruslařská asociace požaduje rovinku dlouhou 250 m, na dráze jsou dvě pětisetmetrové...

Poslední komentáře