Navigace:Trasy / Česká republika / Liberecký kraj

Liberecký kraj


Jablonec - vodní nádrž Mšeno a město

Vodní nádrž Mšeno v Jablonci nabízí stezku přímo pro bruslaře po východní straně nádrže, kde je klasická cyklostezka a stezka pro bruslaře (vyznačeno logem bruslí na asfaltce). Délka této trasy je 1 km. Koho přestane ježdění sem a tam bavit, může se vydat ulicí Průběžnou (minimálně využívaná asfaltová silnice s pěkným povrchem), dále přes ulici Chelčického pokračovat do ulice Vysoká (zde je opět pěkný asfalt, avšak větší provoz a svah). Pěkná asfaltová silnice končí v ulici Podzimní. Tam je hned vlevo útulná čajovna http://www.cajovnavpodzimni.webgarden.cz/, kde je možno si sundat brusle a v ponožkách navštívit čajovnu (v čajovně je zakázáno nosit obuv).

Letiště Ralsko u Mimoně

Jedná se o bývalý vojenský prostor Ralsko. Letiště tu zbylo po Sovětské armádě a je ve správě obce Ralsko, která se o něj celkem dobře stará. Bruslit se dá jak na přistávací ploše, tak i na rolovacích drahách. Povrch je opravdu velmi kvalitní beton. Sice s dilatačními spárami, které ale ve většině případů ani nezaznamenáte. Provoz je tu velice čilý, ale vzhledem k velikosti plochy a možnosti jezdit všude, je to prakticky jedno. Každý si najde svoji cestu.

Liberec: K liberecké jízdárně

Příjemné, ale celkem krátké svezení po cyklostezce z centra Liberce k liberecké jízdárně. Začátek stezky je u skateparku v Barvířské ulici, ale je lepší začít od křižovatky Winterovy a Jungmanovy ulice po proudu řeky Nisy. Po cca 1500 m je přejezd přes Londýnskou ulici, ale naštěstí je zde semafor, dále se jede dalších 1700 a 2000 metrů podél Nisy. Projíždí se pod tribunou fotbalového stadionu, což může být při ligových zápasech trochu o nervy ;-) Povrch je příjemný hladký asfalt bez výrazných kopců. 

Česká Lípa - Vlčí důl

Cyklostezka je vybudovaná na železničním svršku zrušené místní trati. Její profil je tudíž takřka absolutní rovina a pro zpestření jsou ponechány na místě mostky přes meandry Ploučnice. Stezka začíná u parkoviště továrny Narex a vede až k zastávce ČD Vlčí důl. Celková délka jedním směrem je 4800m. Zhruba v polovině trasy stezka kříží silnici třetí třídy do Žízníkova, po které se dá dojet k místní občerstvovací hospůdce. Lze tady taky bez problémů zaparkovat a jet na stezku odsud. 

Běžecký areál Liberec-Vesec

Nově vybudovaný běžecký areál pro mistrovství světa v klasickém lyžování. Jsou to vlastně 3 nezávislé okruhy se 3 stupněmi obtížnosti. První okruh má převýšení max. 5 metrů a délku 1500 metrů. Druhý okruh je s převýšením cca 15 metrů a délkou cca 2000 metrů. A třetí okruh má převýšení max. 30 metrů a délku 1500 metrů. Na samotném stadionu je pak 200m ovál, který je vhodný pro trénink.

Cyklostezka Varhany

 

Trasa vede po bývalé trati ČD přes Manušice do Horní Libchavy. Nádherná příroda, les, potok, louky. Trasa bude oficiálně otevřena na konci června 2008, ale již nyní se zde dá skvěle bruslit. V další etapě bude stezka prodloužena o další necelé 3 km a později pak o téměř 9 km. Na trase je několik mostů, vysoké náspy jsou opatřeny zábradlím z dřevěných kulatin - moc pěkné.

 

Mimoňské lesy (1)

Lesní silnička v mimoňských lesích. Začíná u hájovny Trojzubec a prochází lesy až k silnici č. 268, která spojuje Mimoň s Kuřivody. Na trase minimální převýšení do 20 m a pouze jeden výraznější kopec. Žádná možnost občerstvení.

Turnov-Bartošova pec

Hezká cesta kolem Jizery, potom odbočuje mírným a krátkým kopcem směrem na Bartošovu pec. Jezdí zde cyklisté a in-line bruslaři.

Mimoňské lesy (2)

Začátek je na silnici asi 2 km od Kuřivod směrem na Bělou p. Bezdězem. Je tam závora a ukazatel cyklostezky č. 25 na Doksy. První část má klesající tendenci, asi 3 m široký celkem nový asfalt, délka tak 4,5 km. Tahle část končí mírným sjezdem a rozcestím ve tvaru T. Zde trasa odbočuje doprava a dál pokračuje tak 4 m širokou novou asfaltkou ("dálnicí") Chmelným dolem, jen lehce zvlněnou, ale bohužel končí kousek za Strážovem (konec Břehyňského rybníka). K silnici č. 270 Mimoň-Doksy je to pak pár stovek metrů starým štěrkoasfaltem.

Poslední komentáře