Navigace:Trasy / Česká republika / Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj


Hradečnice a Písečnice

Cyklostezka na území městských lesů. Mírně stoupající terén, lehce zvládnutelný i pro začátečníky, odměnou je cesta zpět. Téměř celá cesta je schována v lese, při vedru je tu krásný stín. Menší nevýhodou jsou větvičky a žaludy na cestě. Občas projíždějí vozy Městských lesů, dejte si pozor zvláště na řidiče náklaďáků - chovají se k inlajnistům jako k lovné zvěři.
K původní asfaltové cestě Hradečnici (2,7 km), přibyla v roce 2010 další navazují část trasy, tzv. Písečnice. Vede od křižovatky u Hájenky až do Nového Hradce a prodlužuje trasu o další 3 km...

Kněžičky: Žehuňská obora

Není prověřeno!

Byšičky

Silnička pro jeden automobil (traktor) v polích a lukách - zřejmě zřízeno bohatým JZD pro provoz polní techniky. Asfalt výborný, jemnější než na normální silnici, starý maximálně 3 roky. Provoz - pěší minimální až žádný, auta jsem nezaznamenal žádná, i když zákaz vjezdu zde není. Cesty tvoří hvězdici o čtyřech ramenech. Dvě jsou po rovině dlouhé 1200 m (jeden směr), jedno mírně zvlněné 2000 m a poslední s pěkným kopečkem ke kostelíku Byšička 600 m.

Třebechovice pod Orebem - Týniště nad Orlicí

Trasa vede po asfaltové cyklostezce z Třebechovic pod Orebem (část Bědovice) až do Týniště nad Orlicí. Měří přibližně 7,5 km a prochází krásnou lesní oborou s bílými daňky a kanci. Povrch bychom mohli oznámkovat známkami od 2 do 4. Směrem k Týništi se kvalita asfaltu zhoršuje, je hrbolatý a popraskaný. Na podzim bývá stezka místy pokryta spadaným listím. Poblíž železničního přejezdu je stezka obvykle posypána pískem. Provoz motorových vozidel je zde zakázán. Stezku používají jen bruslaři a cyklisté, občas můžete potkat vozidlo lesní správy. V okolí Hradce Králové se jedná o jednu z nejlepších bruslařských tras. Vykoupat se můžete na koupalištích v Třebechovicích i Týništi. Přímo na stezce není možnost zakoupení občerstvení, v obou obcích je ale několik restaurací, hospůdek i obchodů. V Třebechovicích doporučujeme navštívit známé muzeum betlémů.

Poslední komentáře