Navigace:Trasy / Česká republika / Jihočeský kraj

Jihočeský kraj


Strakonice - Nový Dražejov

Trasa vede od parkoviště u pivovaru do zahrádkářské kolonie v obci Nový Dražejov, z větší části podél řeky Otavy. Ze Strakonic vede trasa rekreační zónou Podskalí s možností občerstevní přímo u trasy. Asfaltová cesta je asi do poloviny délky vyhrazena pouze pro cyklisty (chodci mají vlastní nezpevněnou cestu), poté cyklostezka končí a cesta je už jen jedna pro pěší i cyklisty společně. V zahrádkářské kolonii v obci Nový Dražejov se jede už i po silnici o šířce pro jedno auto, kterou využívají právě zahrádkáři a zde už platí pravidla silničního provozu. Provoz aut ale není velký.

Hluboká nad Vltavou – Purkarec

Trasa vede kolem Vltavy z Hluboké nad Vltavou k obci Purkarec. Cyklostezka je úplně nová s naprosto hladkým asfaltem a chvílemi připomíná dálnici. Asi uprostřed trasy je nutno překonat 20 mterů se štěrkovým povrchem (možná už to doasfaltovali).

Okolo stezky jsou krásné skály. Takže kdo si chce zaboulderovat, jedna skalka je přímo vedle cesty :-) .

Trasa je občas trochu z kopce a do kopce a chvílemi si budete připadat jako na horské dráze. Převýšení na trase je asi 100 výškových metrů. Proto doporučuji bruslařům, kteří neumí dobře brzdit, ať vezmou boty na přezutí...

Holná

Aktualizace: byly přidány fotografie a mapka trasy.

Krásná lesní cesta s asfaltovým povrchem, dost široká pro jedno auto, ale se zákazem vjezdu motorových vozidel. Dokonce tam z větší části nevede ani cyklostezka, takže cyklistů je tam pomálu. Profil téměř rovinatý, bezpečný, je jen třeba dát pozor v jednom místě na nepořádek od lesních dělníků. 

Podél Lipna

Krásná cyklostezka na břehu vodní nádrže Lipno I vede z obce Lipno nad Vltavou do Frymburku a pak dále do Vřesné. Původní trasa z Lipna ke kempu Lája byla letos (2010) prodloužena na nynější 11km délku. V délce 8,5 km je stezka uměle osvětlena. Nenáročný profil přímo po břehu přehradní nádrže je vhodný i pro začátečníky, děti a maminky s kočárky. V Lipně na Vltavou je přímo na stezce půjčovna inline bruslí a příslušenství. Ubytování je možné v mnoha penzionech i kempech.

Chlum u Třeboně

Asfaltová lesní cyklostezka č. 1010 v úseku od hájovny U Brůdku k hájovně Nová Huť. Cesta vede lesem, téměř bez jakéhokoliv stoupání, klesání a prudkých zatáček. Povrch je vcelku kvalitní asfalt, místy není uválcován do dokonalé hladkosti a je mírně hrbolatý. Jelikož je stezka součásti cyklostezky, může zde být především o víkendech zvýšený provoz cyklistů. Na trase není žádná možnost zakoupení občerstvení.

Nově přidána mapka a fotografie z trasy!!!

Tábor: Kolem Lužnice

Podle zpráviček od některých našich čtenářů se prý dá bruslit také v Táboře. Na základě kusých informací jsme se pokusili odhadnout, kudy táborská inline stezka vede. Budeme vám vděčni za jakékoliv informace o trase a kontrolu správnosti zakreslené mapy. Díky.

Prachatice: Městský stadion

Nově (podzim 2006) vyasfaltovaný ovál kolem fotbalového hřistě na Městaském stadionu v Prachaticích. Inline trasa vede kolem fotbalového trávníku, od kterého je ještě oddělena tartanovou atletickou dráhou (na tu je vstup na bruslích zakázán). V místě tribun na západní straně areálu je dráha vedena až za tribunami. 

Dráha má bezproblémové asi 2,5 metrové převýšení, je bezpečná a vhodná jak pro začátečníky, tak i pro "najížděče kilometrů". Trasa je na komunikaci označena a vymezena pruhy a inline piktogramy. Minimální šířka dráhy je 2,5 až 3 metry. Většinou je však širší. 

Třeboň – lázně Aurora

Spletitá síť cest okolo rybníka Svět v parku třeboňských lázní Aurora. Lázeňských hostů je zde přiměřeně, často sedí na lavičkách. Běžných turistů zde není mnoho, protože se lázně nacházejí až na okraji Třeboně. 

Český Krumlov-Kájov

Stará málo využívaná silnice od restaurace V Oblouku (odbočka z Chvalšinské silnice na zámeckou zahradu) směrem na Kájov po staré silnici přes Staré Dobrkovice. Od Oblouku ke křižovatce u motorestu a dobrkovických novostaveb je povrch horší, dálé pak na Kájov je celkem dobrý. Uprostřed trasy motorest s občerstvením (musí se k němu přes hlavní frekventovanou silnici Česká Krumlov - Lipno).

České Budějovice: Stromovka

Krásný park Stromovka v Českých Budějovicích. Hustá síť chodníků s rybníkem a restaurací se zahrádkou uprostřed. Mnoho dětských atrakcí jako houpačky, prolézačky, koně apod. Naprostá rovina. 

Poslední komentáře