Navigace:Horní Počernice - Zeleneč

Horní Počernice - Zeleneč


Autor:RosticZveřejněno:16 Červenec 2011

Oblast:

Česká republika - Hlavní město Praha - Praha, Praha-východ

Obec:

Horní Počernice, Zeleneč

Délka:

3,9 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

1

Popis:

Koho už nebaví přeplněné bruslařské stezky podél Vltavy, na Landronce a další, může vyzkoušet stezku Horní Počernice - Zeleneč. Stezka začíná na konci Horních Počernic u čističky odpadních vod a po pár metrech opouštíte hlavní město směrem na Zeleneč. Na začátku je mírné stoupání, ale prakticky jediné na trase s celkovým převýšením 25 m, potom je stezka pořád mírně z kopce. Na stezce jsou u zástavby rodinných domků čtyři ostré zatáčky. Tady dávejte pozor, zeleň brání výhledu a může dojít ke kolizi. Proto byla do zatáček nainstalována zrcadla a vidíte, jestli jede někdo naproti. Na konci stezky v Zelenči se na silnici dejte doleva a asi po 50 m pokračuje stezka novým asfaltem v polích po pravé straně. Zde je možné bruslit prakticky po obvodu trouhelníku. Po stejné trase se vrátíte zpět.

Přístup:

Ideálně asi zaparkovat v Zelenči.

Plus:

- nula lidí
- skvělý terén
- je to za Prahou a v Praze a zároveň docela dlouhé fajn bruslení
- kdo si to dá 3x, bude mu to stačit :-)

Minus:

Na trase není žádné občerstvení ani hospůdka, musíte zajet do Zelenče.

Tipy:

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Bez názvu na větší mapě

Fotogalerie:

Autor fotografií: Jiří Košťál

Jen pro informaci jsem si minulý týden projel stezku znovu po delší době a musím jen pochválit prodloužení o 2 km směrem do Mstětic (hladký nový asfalt šířky 4m a adrenalinový sjezd k přemostění potoka ;-)). Místy hodně listí a mokro (ale co na podzim čekat) Na jaře to myslím bude ale na této stezce lepší svezení než dole u Vltavy směr Zbraslav. Rozhodně lepší povrch a minimální frekvence lidí.
Celkem má tedy stezka tam a zpět 12 km a to už je slušné svezení.
Tady je odkaz na aktualizovanou mapu s popisky kde se najíst atd.

https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zHJUb_PsDR4A.k2OjypXNhiAk

V Mstěticích je zajímavým zážitkem šlapací drezína, kterou doporučuji navštívit, je to prima i s dětmi.

http://vimeo.com/22664435

Výborná trasa. Minimum lidí, hladký asfalt. Opravil bych délku, je 5km. Bezproblémové parkování.
Mínusem je průjezd vesnicí v Zelenči. Jedná se o 200m úsek po hlavní silnici vedoucí středem vesnice. A chybějící občestvení, vlastní pití s sebou.

Přejezd není ideální, ale lze jet po chodníku, pokud někdo nechce po silnici. Občerstvení jsou dvě, ze směru z HP do Zelenče:
1) restaurace na hřišti v Zelenči je v první stromové aleji nenápadná odbočka doprava, asfalt a přijedete až ke stolu (cca 30 m).
2) restaurace v Zelenči - když dojedete k silnici, kterou se dostanete k trojúhelníku, dáte se ne doleva, ale doprava a po 300 m jízdy po silnici je na rohu restaurace. Dá se k ní dostat i z druhé strany, kdy na konci stromořadí za vilkami se ještě před "hupíkem" dáte doprava a hned doleva, tak vyjedete naproti ní.

Sjela jsem si trasu Horní Počernice - Zeleneč a musím říct, že je dobrá, kvalitní asfalt, ale ta smyčka mezi baráky už je méně použitelná. Začínají tam být díry a kamínky, asfalt nekvalitní a přejezd přes hlavní je taky trochu o život.
Doporučuji jet jen k hlavní a smyčku vynechat. I tak zůstane krásný kus cesty.

Na té smyčce jednu chvíli na podzim jsou občas kamínky a hlína, když tam jezdí traktory po poli a ze silnice to neulidí, jinak je asfalt na trojúhelníku kvalitní.

... tak jsem se zajel podívat mam to kousek od baráku. Dal jsem to jen 2krát tam a zpět a spokojenost. Moc se mi líbil kopeček od toho vysílače ... :)

- neodklizená tráva z předzahrádek vilek (jako na vodě - klouže) - pozor na to
- i když jsou v zatáčkách zrcadla ...
- vjezd a kus jízdy po vozovce směr trojúhelníková část.

+ nikde nikdo
+ dobry povrch obzvláště silnice v "trojúhelníku" :)
+ délka

Poslední komentáře