Navigace:Podél Lipna

Podél Lipna


Autor:marbaZveřejněno:20 Červen 2010

Oblast:

Česká republika - Jihočeský kraj - Český Krumlov

Obec:

Lipno nad Vltavou / Frymburk

Délka:

11,5 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

3

Popis:

Krásná cyklostezka na břehu vodní nádrže Lipno I vede z obce Lipno nad Vltavou do Frymburku a pak dále do Vřesné. Původní trasa z Lipna ke kempu Lája byla letos (2010) prodloužena na nynější 11km délku. V délce 8,5 km je stezka uměle osvětlena. Nenáročný profil přímo po břehu přehradní nádrže je vhodný i pro začátečníky, děti a maminky s kočárky. V Lipně na Vltavou je přímo na stezce půjčovna inline bruslí a příslušenství. Ubytování je možné v mnoha penzionech i kempech.

Přístup:

Parkovat se dá např. na parkovištích vyznačených v mapce.

Plus:

Nový a kvalitní povrch. Krásně pohledy na hladinu jezera a okolní kopce. Relativně dlouhá trasa. Možnost koupání.

Minus:

Tipy:

Pozor na ostatní uživatele stezky (chodci, psi, cyklisté) především při průjezdech kempy.

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Podél Lipna na větší mapě

Fotogalerie:

Pokud pojedete po klasické stezce Frymburk - Lipno - hráz, nesundávejte hned brusle. V klidu překonejte cca 300 m hráze po silnici a dejte se vpravo na 2. břeh Lipna a pokračujte dalších 5 km do Přední Výtoně. Skvělý asfalt, klikatící se snad ještě romantičtěji mezi břízkami, než na 2. straně. Není to zaneseno do map, ale znalci už vědí. Ve Výtoni lze pokračovat 3,5 km do Frýdavy. Tady již po silnici, ale s malým provozem a velmi slušným asfaltem pro bruslení. Celý okruh pak dokončíte pomocí přívozu Frýdava - Frymburk. My měli na počátku května 2013 smůlu, loď byla v opravě. Raději se informuj, podle řádu v květnu jezdí - na netu oprava ale nebyla). Podle projektu na místních mapách by mělo dojít k propojení stezky do Frýdavy a vůbec celého Lipna a navázat tak na stezku Nová Pec - Stožec - Nové Údolí. Že by se rýsovalo 70 km krásodráhy mezi šumavskými kopci a rašeliništi? To by bylo hodně fajn:)
Když vše spojíte, tak jako my, s lanovkou na stezku v korunách stromů, máte na celý den o zážitky postaráno, pro děti ideální.

To, co otevírala 12.9.2010 M.S., pokračuje ze zálivu maríny skrz kemp k přístavišti až ke hrázi? Děkuju.

Pozor všem bruslařům! z kempu Vřesné nejezděte! za kempem je za zatáčkou nepříjemné překvapení - prudký kopeček s ostrou zatáčkou. Bruslit umím ale todle má problémy ubrzdit i cyklista. Bohužel i přes chrániče a oblečení nemám kůži a týden strávený na postely taky nebyl moc příjemný....

On ten přístup zase není úplně "odkudkoli", na silnici 163 se nedá moc zastavit ... nejlepší je parkoviště u kempu Lája (48,6317 14,190) nebo u Lipno-pointu (48,637 14,206) nebo náměstí ve Frymburku (48,660 14,166).

A prý taky ta parkoviště u Maríny Lipno, ale tam je spousta privátních zákazů "Nur für unsere Gäste".

Poslední komentáře