Navigace:Jablonec - vodní nádrž Mšeno a město

Jablonec - vodní nádrž Mšeno a město


Autor:aichbergZveřejněno:10 Červen 2010

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Jablonec nad Nisou

Obec:

Jablonec nad Nisou

Délka:

3 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

3

Popis:

Vodní nádrž Mšeno v Jablonci nabízí stezku přímo pro bruslaře po východní straně nádrže, kde je klasická cyklostezka a stezka pro bruslaře (vyznačeno logem bruslí na asfaltce). Délka této trasy je 1 km. Koho přestane ježdění sem a tam bavit, může se vydat ulicí Průběžnou (minimálně využívaná asfaltová silnice s pěkným povrchem), dále přes ulici Chelčického pokračovat do ulice Vysoká (zde je opět pěkný asfalt, avšak větší provoz a svah). Pěkná asfaltová silnice končí v ulici Podzimní. Tam je hned vlevo útulná čajovna http://www.cajovnavpodzimni.webgarden.cz/, kde je možno si sundat brusle a v ponožkách navštívit čajovnu (v čajovně je zakázáno nosit obuv).

Přístup:

Parkoviště u přehrady

Plus:

Minus:

Pokud se vydáte mimo přehradu, čeká Vás silnice. I když s pěkným povrchem a slabým provozem, ale přece jen je to silnice. Takže pozor!

Tipy:

Čajovna nabízí skvělé osvěžení.

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Jablonec - vodní nádrž Mšeno a město na větší mapě

Fotogalerie:

Autor fotografií: Jiří Aichberg

no myslím, že dle komentářů si o trase udělá každý názor. Ono je to těžké od přehrady někam na bruslích "vypadnout", pokud začnete trpět "stereotipním defektem" a tohle je asi jediný způsob kam, beru-li v potaz, že o víkendech k večeru tady projede jen pár aut a v této čajovně vám uchovají brusle a nechají chodit i sedět v ponožkách - tedy nemusím mít batůžek s přezůvkami. Jinak mě taky tedy nenapadá jiný způsob jak "produktivně" dále využít in-line trasu u přehrady i za cenu menšího komfortu ?

Je pravda, že Podzimní prošla rekonstrukcí a povrch může být dobrý(zatím jsem ho neviděl). Sám také dojedu na bruslích kus městem, abych poté nemusel u přehrady jezdit s batohem. Ale stejně bych tato místa neoznačil jako nějakou "trasu" - stejně tak dobře by se přeci dalo jezdit po celém Jablonci.

Jsem velice rád za fotografie a dokumentaci cyklostezky u přehrady. Pokračování pak k jakémukoliv restauračnímu zařízení však, dle mého názoru, dalece překračuje meze "trasy" vhodné k zařazení na tento server.

Žádám Vás tedy o uvážení, zda je zde zmínka o čajovně nutná, a o její odstranění. Kdo si vozí boty v batůžku, může stejně tak dobře navštívit Pub U Medvěda, odvážnější restauraci Express, Pizza Speed, Cross Country, pokud se nebojí pustit se máneskou dolů - je tam přeci protikopec...

Po této trase až na sídliště (tj. asi 100 metrů od čajovny) jezdím s mým klučinou - já jedu na bruslích, on na kolobrndě .. ono se to dá, ale musíte umět dobře brzdit .. když k večeru nic nejezdí, tak przdím i tím, že si kličkuju po silnici doprava a doleva. Pravdou ale je, že to není žádná trasa, ale prostě se jede po silnici a po chodníčku - ale asfalt je prima a nyní ho dodělali až k čajovně skoro před dveře :-)

KDO NEUMÍ BRZDIT, AŤ JEZDÍ JEN U PŘEHRADY !! JINAK HO BUDEME MÍT JEŠTĚ NA SVĚDOMÍ :-)

Pokračování trasy od přehrady je opravdu vhodné pro zdatnější bruslaře - nedoporučuji těm, co neumí brzdit a lépe je zvolit trasu mimo špičku.
Avšak s kamaradádkou jezdíme tuto trasu již od Jabloneckého kostelíka, sjedeme k přehradě a pokračujeme do čajovny. Kamarádce je 19 let a trasu zvládá s přehledem. Pravdou je, že po silnici potom jezdí vozidla, takže trasu nedoporučuji jako typickou inline trasu. V čajovně bez problémů. Brusle se sundávají hned na chodbě a v ponožkách jsou všichni. Tuto trasu jezdí více Jablonečáků, tak byla prodloužena jen dle toho co sám absolvuji již přes rok. Ale jinak máte pochopitelně pravdu. Každá mince má 2 strany. Děkuji.

Začátek trasy je OK - cesta po jedné straně a po hrázi je dobrá cyklostezka, avšak s velikým množstvím sportovců, křižujících chodců, hrajících si dětí na přilehlých hřištích. Šířka trasy je dostačující, avšak již se mi stalo, že jsem musel se stezky do trávy, protože byla uplně plná zmatkujících jezdců.

Lze ji prodloužit po místní silnici, která vede podél druhé strany přehrady. Jakmile se však silnice od přehrady odpojí, následuje poměrně prudké stoupání. Nakonec trasa tak, jak ji navrhuje autor, ústí na silnici I. třídy, po které se jede cca 150m, dále pokračuje na hlavní silnici, která vede sídlištěm nemalým stoupáním a následně klesáním.

Chtěl bych vědět jak pan Aichberg hodlá dát přednost zprava přijíždějícím vozidlům z ulice Mánesova, protože v tu chvíli musí jet nejméně 50km/h. Čekají ho ještě dva příčné prahy, neměl bych opomenout zmínit mizerný povrch asfaltu za křižovatkou Vysoká/Mánesova, který se v ulici Podzimní ještě zhorší.

Doporučuji tedy nevzdalovat se od přehrady, využít občerstvení v četných stáncích či přilehlé restaurace a nehnat se někam do čajovny. Pokud se rozhodnete jezdit po cyklostezce, najedete cestou tam necelý kilometr. Po silnici lze prodloužit o cca. 600m.

Nakonec navrhuji panu Aichbergovi upravit tuto trasu na nějakou racionální podobu a odstranit nesmyslnou propagaci (i když opravdu příjemné) čajovny.

PS: Pane Aichberg, přítomnost Vašich upocených ponožek z bruslí by si v čajovně stejně nikdo nepřál!

Poslední komentáře