Navigace:Finsterau

Finsterau


Autor:marbaZveřejněno:01 Únor 2010

Oblast:

Německo - - Bavorsko

Obec:

Finsterau

Délka:

2,4 km

Typ:

dráha

Tvar:

ovál

Povrch:

1

Provoz:

1

Popis:

Běžkařský tréninkový okruh na jihovýchodním okraji Národního parku Bavorský les (Bayerischer Wald) na Německé straně Šumavy kousek od českých hranic. Ze Strážného do Finsterau je to přesně 20 km. Okruh se nachází ve výšce přibližně 1000 m. n. m. To jistě ocení především běžkaři. Ať v zimě na klasických běžkách nebo při letním tréninku na lyžích kolečkových. Okruh však samozřejmě mohou v létě využívat také in-line bruslaři.

Areál je zcela nový, dráha je skvěle vysfaltována. Tvoří ji jeden okruh o délce 2,4 km, který je možno zkrátit a tím se také vyhnout náročnějším stoupáním a sjezdům. Nejsnadnější a nejkratší modrá varianta orkuhu je téměř rovinatá a je naprosto bezpečná i pro začátečníky. Asfalt je dokonalý, šířka dostatečná. Červená a černá varianta nabízí bruslařům prudká stoupání a klesání v zatáčkách. Tato část okruhu se nám při jízdě zdála jako relativně nebezpečná. Brusle se opravdu hodně rozjely a v zatáčkách to nepříjemně vynášelo!

Zaparkovat můžete na placeném parkovišti u fotbalového hřiště. Odtud se dá na bruslích dojet až na okruh. Občerstvit se můžete v kavárně poblíž parkoviště. Bezplatná varianta parkování je na lesním parkovišti na okraji národního parku (na mapce vlevo). Odtud se však na bruslích k okruhu nedostanete. Je nutno dojít pěšky po lesní cestě - od parkoviště na server a pak odbočit vpravo k okruhu (viz mapka).

Přístup:

Autem do obce Finsterau (viz mapka).

Plus:

Nádherné výhledy, krásná a čistá příroda, kvalitní povrch dráhy, malý provoz na dráze, možnost spojit jízdu s následným výletem do nitra národního parku, navazující cyklotrasy.

Minus:

Tipy:

Poznámka:

Pozor na prudké klesání a zatáčky na černém a červeném okruhu!

Mapa:


Zobrazit místo Finsterau na větší mapě

Fotogalerie:

Poslední komentáře