Navigace:Staré Město - Kostelany nad Moravou

Staré Město - Kostelany nad Moravou


Autor:KityZveřejněno:28 Duben 2009

Oblast:

Česká republika - Zlínský kraj - Uherské Hradiště

Obec:

Staré Město - Kostelany nad Moravou

Délka:

5 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Na podzim roku 2007 byla otevřena nová cyklostezka vedoucí od Starého Města u Uherského Hradiště směrem na Kostelany nad Moravou. Parkování je možné u radnice ve Starém Městě (hlavní křižovatka v centru) a přes ulici Města Sees je možné se dostat k samotné stezce, která začíná u železničního mostu přes řeku Moravu. Po 150 m je mírný kopeček s mostem, jinak je celá stezka rovná, bez jakýchkoliv stoupání.

Úsek do Kostelan vede při řece Moravě po výborném asfaltovém povrchu, je tedy vhodný nejen pro cyklisty, ale i pro vyznavače kolečkových bruslí. Od Starého Města po silniční most přes řeku Moravu vede tedy přímo cyklistická dálnice po výborně zpracovaných panelech, poté následuje trochu zúžený úsek, na kterém se ale cyklisté bez problémů vyhnou. Bruslaři musí překonat cca 300 m po klasických panelech (viz foto).

Celý úsek do Kostelan je však příjemnou projížďkou přírody za doprovodu vod řeky Moravy. Na konci stezky v Kostelanech nad Moravou je Srub U Raka - restaurace. Podél stezky jsou asi 3 odpočívadla.

A jaké jsou v okolí další možnosti jízdy?

V Kostelanech asfaltová cyklostezka končí, ale cyklisté mohou přejet přes most na druhý břeh řeky a jet po další cyklotrase (tentokrát však již spolu s auty - provoz není nijak silný) směrem ke kunovickému LETu a pak navázat na cyklostezku vhodnou i pro bruslaře vedoucí do Ostrožské Nové Vsi, Uherského Ostrohu a Veselí nad Moravou. Jedná se o hrubší asfaltový povrch.

Ve Starém Městě se na kole můžete napojit také na cyklostezku na Velehrad (vhodná i pro bruslaře) anebo ulicemi Starého Města projet k cyklostezce u Baťova kanálu, která by v letošním roce měla spojit obce Staré Město - Huštěnovice - Babice - Spytihněv - Napajedla a Otrokovice. Tato stezka je pro bruslaře průjezdná ze Starého Města do Huštěnovic, během července až srpna bude již asfaltový povrch i z Huštěnovic do Babic. O provozu dalších úseků nemám prozatím informace, ale chystám se tento víkend ji prozkoumat a případně zašlu další fotky.

Plán cyklostezky podél Baťova kanálu Cyklostezka podél Baťova kanálu a řeky Moravy se již brzy stane páteřní trasou procházející celým Zlínským krajem od Kroměříže až po Uherský Ostroh. Tato cyklostezka dlouhá takřka 40 km spojí unikátním způsobem šest měst (Kroměříž, Otrokovice, Napajedla, Staré Město, Uherské Hradiště, Uherský Ostroh) a sedm obcí (Kvasice, Spytihněv, Babice, Huštěnovice, Kostelany nad Moravou Ostrožskou Novou Ves a Nedakonice). Na tuto cyklostezku procházející Zlínským krajem bude navazovat zrcadlový projekt realizovaný v Jihomoravském kraji. Po realizaci obou projektů vznikne nadregionální cyklostezka spojující města Kroměříž a Hodonín, která bude splňovat parametry mezinárodní sítě cyklostezek EuroVelo. (http://www.czecot.com/cz/results/tiskova_zprava.php?id=10525)

Přístup:

Staré Město - od radnice přes ulici Města Sees k železničnímu mostu přes řeku Moravu Kostelany nad Moravou - silniční most přes řeku Moravu

Plus:

  • skvělý povrch
  • dostatek míst k odpočinku
  • celá trasa vede podél řeky, žadná auta
  • možnost občerstvení na začátku a konci trasy

Minus:

  • 300m přejezd po klasických panelech

Tipy:

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Kostelany nad Moravou - Staré Město na větší mapě

Fotogalerie:

Poslední komentáře