Navigace:Vyškov - Topolany a brzy i dál

Vyškov - Topolany a brzy i dál


Autor:marbaZveřejněno:06 Duben 2009

Oblast:

Česká republika - Jihomoravský kraj - Vyškov

Obec:

Vyškov / Topolany / Hoštice / Ivanovice na Hané

Délka:

2,15 km (Vyškov - Topolany) + 4 km (nedokončený úsek Topolany - Ivanovice)

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1 (občasné znečištění)

Provoz:

1

Popis:

Cyklostezka z roku 2006 spojuje Vyškov a obec Topolany. Je značená jako cyklotrasa č. 5029. Povrch je živičný hladký, ale v době naší návštěvy byl občas dost znečištěný zemědělskými stroji. Ve Vyškově začíná na Joklově ulici a vede poli směrem na východ. Podjíždí rychlostní silnici na Olomouc a končí na okraji obce Topolany poblíž dálničního mostu. Převýšení na trase není příliš velké, ale například při návratu do Vyškova je klesání pro začátečníky, kteří nedokážou efektivně brzdit, trochu nebezpečné. Na trase není žádné občerstvení. U Vyškova je jedno odpočívadlo s lavičkou.

Přístup:

Ve Vyškově z ulice Joklovy (GPS: 49°16'35.063"N, 17°0'50.612"E), v Topolanech z okraje obce u dálničního mostu (GPS: 49°16'30.036"N, 17°2'31.578"E). Parkovat lze u konce trasy v Topolanech.

Plus:

malý provoz

Minus:

znečištění od zemědělských strojů, žádné občerstvení, žádný stín

Tipy:

Pití s sebou. Sledujte, kdy už bude dokončena trasa z Topolan to Ivanovic, bude to stát za to. Pozor, podjezd pod silnicí na Olomouc je z obou stran ohraničen mřížkou nad kanálkem a řadou žulových kostek!

Poznámka:

Mapa:


Zvětšit mapu

Mapa zatím nedostavěné navazující trasy


Zvětšit mapu

Fotogalerie:

Takže v Topolanech na konci stezky se dejte doleva pak asi po 100 m doprava cca 200 metrů po štěrkové cestě. Potom se dostanete na krásnou asfaltku. Až k silnici z Hoštic-Heroltic do Rybníčku je všechno v pohodě. Po přejezdu této silnice sice dál pokračuje stejná krásná asfaltka, po které se dá však jet pouze s vypětím všech sil, jelikož je plná malých kamínků. Všude. A asi po 2 km najednou končí uprostřed pole, což mě teda ve spojení s těmi kamínky fakt nasralo...
Na spravení nálady jsem potom jel celkem hezký okruh z Hoštic přes Rybníček, Málkovice a Prusy zpět do Topolan. Skoro všude široké silnice, skoro žádná auta a relativně dobrý asfalt.
MEZI RYBNÍČKEM A MEDLOVICEMI JE ODBOČKA SMĚREM NA MÁLKOVICE, KDE JE CCA 1200 m ÚPLNĚ NOVÁ ŠIROKÁ ASFALTKA PO NAPROSTÉ ROVINĚ MEZI POLI!!!
tady (mapy.cz)

Ahoj, dnes jsem si byl projet tuto stezku z Vyškova a jelikož mi připadala zbytečně krátká, uhnul jsem na jejím konci v Topolanech doprava a po zdolání celkem obstojného kopce je možnost dále pokračovat po exklusivním asfaltu do Moravských Prus. Další možnost - na kopci nad Topolany odbočit doprava a dát si cca 4 km po taktéž perfektním hlaďoučkém asfaltu cestu mezi poli (do kopce). Doporučuji pouze zkušeným bruslařům (potažmo brzdařům...) jelikož cesta zpět k bruslostezce je v podstatě 5ti kilometrový perfektní sjezd. Tady jsem to naznačil.
P.S.: tato druhá varianta je to pro magory, ne pro výletníky. Tu první bych dal klidně i s rodinou (kdybych ji měl...). Sice tam jezdí auta, ale ne moc a silnice je dost široká.

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli je už v Topolanech doděláno napojení na cyklostezku směrem na Ivanovice? Nezkoušel jste to tamtudy projet?

Díky za odpověď.

Pak dám vědět :-)

Poslední komentáře