Navigace:Funstorm Extreme day 4

Funstorm Extreme day 4


Autor:marbaZveřejněno:22 Září 2005

Již 4. přehlídka extrémních sportů Funstorm Extreme day 4 se konala 10. září ve skateparku v Mladé Boleslavi, sešli se tu nejlepší adrenalinoví sportovci v mnoha disciplínách.

Již 4. přehlídka extrémních sportů Funstorm Extreme day 4 se konala 10. září ve skateparku v Mladé Boleslavi, sešli se tu nejlepší adrenalinoví sportovci v mnoha disciplínách. Na akci vystupovala opravdu velká jména extrémního sportu.

Petr Lowy (legenda českého skateboardingu a 10x mistr ČR) získával velké ovace za nejrůznější flipy a především skoky přes funbox.

Libor Beneš (4. na MS v Portugalsku, freestyle BMX) měl neuvěřitelně vysoké polety.

Michal Matys (mistr světa ve vertikálním výskoku, vlastní prototyp freestyle MTB Ravo) udivoval diváky ve svojí oblíbené mini rampě.

Milan Haspeklo (3x mistr ČR ve flatlandu) má dokonalou stabilitu na svém kole a předváděl krásné tanečky.

Lukáš BierHonza Meissner (nejlepší jednokolkaři v Česku) skákali přes vše co měli po ruce.

Lukáš Příhoda (2x mistr ČR v breakdancu ve dvojích) motivoval další breakaře k těm nejlepším kouskům.

Petr Manďák – pořadatel akce (specialista na skoky salt, 190 km/hod. na bruslích) a Wally (mistr toček na bruslích) tito domácí rideři předváděli nejlepší show a diváci je právem oceňovali velkým potleskem.

Přijelo i hodně lidí z Hradce, což bylo moc fajn. Díky Barvovi za jeho krásné triky a pojezd na zábradlí. Mirek Marekdokazoval že se naučené triky jen tak nezapomínají a na mini rampě po 3 měsících neježdění předváděl na skatu obtížné věci.

Poděkování za skvělou show rozhodně patří i bikerům z České LípyMirek BrunclíkZdenek a David se této akce účastní již od prvního ročníku, kdy jsme tuto akci pořádali jako parta nadšenců extrémních sportů. Pozvali jsme své kamarády a chtěli extrémní sporty představit širokému okolí. Vstup byl zdarma a akce si získala své věrné fanoušky.

Na 4. ročníku se sešlo přes 500 diváků, kteří si nejvíce užívali bláznivé skoky přes funbox, kterými právě tato akce začala. Manďákovi, Wallymu a Bennymu to však bylo málo a oddálili odraz hodně přes metr. Rázem z toho byly i 4 metrové polety, při kterých diváci nadšeně aplaudovali. Benny skákal na jistotu, Wally zkoušel točit i 720 a Manďák tam posílal backflip i obrovský Misty flip přes jeho tátu.

Pak se akce chopili breakaři z boleslavské MB-creff, Turnova, Liberce a jako special host vystupoval Lukáš Příhoda z NGS. Jak je při breakdancu obvyklé, lidé je rázem obklopili a nadšeně je povzbuzovali. Po vystoupení jednokolkařů následovala exhibice v mini rampě, kde nade všechny vynikal Michal Matys na svém freestyle MTB kole. Při rozježdění všech ostatních jezdců na bruslích, kolech a skatu probíhaly nejrůznější soutěže pro návštěvníky. Celý den hráli a aktivně podporovali atmosféru místní Dj`s R-bosch (pořadatel akce) a Dj Sergei.

Pak měly začít závody pro všechny ostatní nadšence extrémních sportů. Píšu správně měly, protože jakmile odjel svojí čistou jízdu favorit skateových závodů Michal Pavlištík (skateshop Bomb, Playboard), začalo pršet. Po chvilkové přeháňce jsme se snažili všechny diváky zabavit vším, co jsme měli po ruce :-) . Svojí show v jízdě na zábradlí převáděli bruslaři, vystoupila i nová taneční skupina na klasických dvounápravových bruslích Rolldance. A hlavně jsme rozhazovali všechny věci (Funstorm, Brokenbone, Bomb, Timeout, Český ráj, Cyklo sport Dlasková, Svět mobilů 11. listopadu), pití od Kamikaze a Mountain Dew a časopisy (Board, Bbarak, Dirtbiker, Fitstyl) od sponzorů. Atmosféru skvěle dotvářel moderátor Roman "Joker" Provazník z rádia Kiss Delta, bez kterého si už nedovedeme žádnou další akci představit. Konala se i zajímavá before party v music clubu Posilovně a free after party Dopíjená na Vostrově.

 

Celkově byla tato akce rozhodně podařená, diváci i jezdci se bavili - a o to šlo především. Děkujeme všem hodným lidičkám, kteří se na této akci podíleli a těším se s Vámi všemi na viděnou na 5. ročníku přehlídky extrémních sportů druhou víkendovou sobotu v září :-).


Autoři fotografií: Tomáš Mansfeld a Václav Fiala

 

     

          

     
     

 

Další fotografie z akce najdete na http://www.mandisagency.com 

Tagy

Poslední komentáře