Navigace:BladeNights s Radiem Zlín – party na kolečkách

BladeNights s Radiem Zlín – party na kolečkách


Autor:marbaZveřejněno:09 Červen 2007

Škola inlinového bruslení In-line school Zlín a Radio Zlín budou v letošním roce ve Zlíně pořádat akce s názvem Blade Nights s Radiem Zlín. Jedná se o hromadné vyjížďky skupiny inline bruslařů ulicemi večerního města za doprovodu vozidel Policie ČR a radiojeepu Radia Zlín.

Název i forma „BladeNights“ mají dlouhou tradici. Pocházejí z velkých západoevropských metropolí, kde se noční jízdy za hojné účasti sportovních nadšenců konají dodnes.

Ve Zlíně se v letošním roce uskuteční celkem sedm BladeNights s Radiem Zlín. Akce jsou určeny všem bruslařům starším patnácti let, kteří se na bruslích cítí jistě a bezpečně. Sraz pro všechny účastníky té první je v sobotu 23. června ve 20.30 hodin na parkovišti OC Čepkov. Více informací naleznete na internetových stránkách www.inlineschool.cz.

Na celé akci se organizačně podílí rovněž Policie ČR a OC Čepkov. Díky vstřícnosti DI Policie ČR Zlín se podařilo vyjednat trasu dlouhou 10 kilometrů. Ta byla koncipována tak, aby vedla ulicemi s kvalitním povrchem, který je pro inline bruslení nezbytný. Z parkoviště OC Čepkov je trasa vedena ulicemi Gahurova, Štefánikova, Přílucká a Pančava až na Zlínské Příluky. Odtud se budou bruslaři vracet po ulici Vizovické a třídě Tomáše Bati do centra města a následně Gahurovou zpět na parkoviště OC Čepkov. Vždy na začátku a na konci celé skupiny bruslařů pojedou policejní vozy, které budou, společně s dalšími policisty operativně řídícími dopravu, zajišťovat všem účastníkům hladký průjezd. Akce proběhne jednou v červnu a dvakrát vždy v červenci, srpnu a září.

 

Celou trasu, včetně jedné přestávky, by měli bruslaři absolvovat zhruba během 45 minut. Organizátoři počítají na prvních jízdách s účastí okolo stovky bruslařů, do budoucna existuje předpoklad, že se toto číslo bude postupně zvyšovat.

Tagy

Poslední komentáře