Navigace:Z Makova do Čadce

Z Makova do Čadce


Autor:marbaZveřejněno:28 Březen 2009

Oblast:

Slovensko - - Žilinský kraj

Obec:

Makov / Čadca

Délka:

28 km

Typ:

silnice

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Jedná se o vedlejší silnici druhé třídy číslo 487 z Makova přes Turzovku do Čadce. Provoz je zde průměrný, ale vzhledem k tomu, že se jede prakticky stále přes vesnice, nebyli jsme řidiči nijak ohrožováni. Cesta vede podél řeky Kysuce a je tedy stále z mírného kopce, což umožňuje celou trasu ujet za cca 90 minut. Vůbec se ale nedá říct, že by to nebylo náročné. A pokud by to někomu bylo málo, může jet opačným směrem. Povrch je až na velmi krátké výjimky (dohromady tak cca 1 km) velmi kvalitní - hladký asfalt. Ty výjimky jsou trochu hrubší asfalt - ani jednou však není třeba nějak zpomalovat kvůli povrchu. Snad jen že na cestě je cca 7 železničních přejezdů. Hlavně spousta a spousta hospod. Jede se stále přes vesnice, takže na těch 28 km je minimálně 28 hospod.

Přístup:

Silnice Olomouc - Hranice - Rožnov pod Radhoštěm - Bumbálka – Makov. Vhodné je nechat auto v Čadci, vlakem dojet do Makova a jet na bruslích zpět k autu. Cesta vlakem trvá asi 70 minut. Cena jízdenky je 34 Sk (rok 2003).

Plus:

Jede se podél řeky dolů - takže to opravdu frčí. Skvělý povrch. Dostupnost občerstvení. Pokud už nebudete moct, můžete kdykoliv nasednout na vlak a vrátit se na základnu.

Minus:

Je to veřejná silnice, takže tam přeci jen jezdí nějaká ta auta, ale není to tragedie. Pak je tam také těch pár přejezdů, ale dají se vydržet.

Tipy:

Pokud je v řece dost vody, můžete se kdykoliv vykoupat - přístupových míst je po cestě řada.

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Autor: filip

Prosím Vás, máte někdo s touto trasu zkušenosti? Vypadá to zajímavě, ale rád bych si o tom početl více, případně nějaká fotka by taky potěšila... díky.

Fotky k této trase (i dalším) máme z původního webu, ale zatím nebyl čas na jejich převedení na tento nový web. Tak alespoň k této trase Vám je přidáme hned. A doufáme, že i na ty další se brzy dostane. Každopádně musíme upozornit, že  trasa Makov-Čadca je vedena po silnici s automobilovým provozem, takže dbejte zvýšené opatrnosti!!!
Marek Blaha, www.inline-online.cz

Díky moc, alespoň za tohle. Snad se mi podaří trasu vyzkoušet během léta...
Ty fotky k jednotlivým trasám jestli budete postupně přidávat, tak budu moc rád a určitě nejen já :)

Poslední komentáře