Navigace:Krupka

Krupka


Autor:marbaZveřejněno:28 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Ústecký kraj - Teplice

Obec:

Krupka

Délka:

400 m

Typ:

dráha

Tvar:

ovál

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Koncem loňského roku byl položen nový asfalt pro in-line stezku v podkrušnohorském městě Krupka. Stezka je součástí dostavovaného projektu, jehož realizace bude dokončena v roce 2009. Vyroste zde další sportoviště pro děti, míčové hry, uvažuje se o zázemí včetně občerstvení a o osvětlení celého obvodu dráhy. Uvažuje se i o umístění drobné chatky pro stálou hlídací službu a poté umístění celého areálu pod hlídací kamery.

Na popud oddílu in-line rychlobruselní SŠ Krupka budou z důvodu bezpečnosti stanovena pevná pravidla provozu na stezce – jednosměrný provoz, způsob předjíždění, zákaz pohybu osob bez bruslí, apod. Především pro veřejnost pak bude dráha plnohodnotně využitelná a nebude docházet ke konfliktním situacím s pejskaři, cyklisty, chodci a samotnými bruslaři jako např. na pražské Ladronce, Letné nebo na běžných cyklostezkách. Dodržování provozního řádu bude zajišťovat hlídací služba.

Profil cca 400 m okruhu je poměrně náročný, polovina vede z mírného kopce, druhá polovina se logicky zvedá a před nejvyšším bodem je navíc malý „velbloudí hrb“.

Praktickou zkušenost z tohoto okruhu zatím nemohu zprostředkovat, neboť v těsné blízkosti dráhy stále probíhají stavební práce a asfalt je silně zabahněný. Každopádně v polovině dubna 2008 se zde uskuteční meziškolní závody pořádané In-line rychlobruslařským oddílem Sportovní školy Krupka. Pokud máte zájem se o dráze a závodech dozvědět více, navštivte stránky oddílu: www.sport.zskrupka.cz.

Autor: Petr Novák

Přístup:

Plus:

Minus:

Tipy:

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Poslední komentáře