Navigace:Děčín - Bad Schandau - Drážďany

Děčín - Bad Schandau - Drážďany


Autor:marbaZveřejněno:28 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Ústecký kraj - Děčín

Obec:

Děčín

Délka:

60 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

mnoho úseků různé kvality

Provoz:

2

Popis:

Výborná stezka přes hranice po levém břehu Labe. Stezku je „projetelná“ ze Žlebu až do Drážďan a je skvělá. Trochu problémový úsek je jen mezi Bad Schandau (z Kripenu nutno přívozem) a Königsteinem (nutno přejet zpět na druhou stranu Labe) - kopce, rozbitý chodnik a asi 500m kostky a pak ještě kostky asi 1 km u Drážďan. Asi za 50Kč se dá koupit jízdenka z Děčína do Schöny a na ni BEZPLATNĚ pokračovat do Drážďan - platí na oba směry, takže začátečníci se tím mohou vyhnout zmíněnému úseku Krippen - Königstein, který se jede po druhé straně Labe a ušetřit za převozy (2x0,75Eur). Z Dolního Žlebu do Bad Schandau měří trasa 12 km. Sjízdné úseky z Drážďan do Dolního Žlebu jsou v délce cca 60 km. Je to nádherné bruslení se skvělými výhledy na malebné pískovcové skály v údolí Labe.

Přístup:

Autem, vlakem do Žlebu nebo převozem z Hřenska.

Plus:

Minus:

Tipy:

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Většinu trasy z Děčína do Pirny jsem tento víkend vyzkoušel. V Děčíně se dalo celkem pohodlně začít už u přejezdu na Přípeř (Drážďanská ulice). Po levém břehu až do Krippenu to šlo pěkně, na německé straně teda znatelně lepší kvalita povrchu než v Čechách. Po převozu do Postelwitzu na pravý břeh jsem jel přes Bad Schandau až kousek za Prossen, tam už jsem to kvůli moc velkému kopci vzdal.
Druhý den jsem odjel do Königsteinu, pohodlně zaparkoval hned u řeky a trasu až do Pirny po levém břehu musím pochválit. Začátečníkům by mohl vadit jeden středně prudký kopeček (Rathen, cesta zpět), ale můžou ho sejít pěšky a zbytek cesty je skvělý a nenáročný. Spousta možností občerstvení po cestě, míjíte výletní destinace a lázeňské/prázdninové obce.
Workouty v sports-trackeru: http://www.sports-tracker.com/#/workout/pepca/vq1fu19j3s5f05no
FB fotoalbum dodám později.

Poslední komentáře