Navigace:Prostějov - Bedihošť - Čelčice

Prostějov - Bedihošť - Čelčice


Autor:marbaZveřejněno:18 Duben 2009

Oblast:

Česká republika - Olomoucký kraj - Prostějov

Obec:

Prostějov / Bedihošť / Čelčice

Délka:

7 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

2

Popis:

Nová cyklostezka spojující Prostějov s blízkou obcí Bedihošť a Čelčicemi. Stezka začíná v Prostějově u kasáren, prochází Bedihoštěm a končí u nádraží v Čelčicích. Celá trasa vede mezi poli kolem železniční trati, má šířku přibližně 1,5 metru a je bez výraznějšího převýšení. Občas je na cestě menší kopeček v místě křížení s polní cestou. Stezka je využívána především k jízdě cyklistů do práce a z práce.

Přístup:

K trase se dá dostat pohodlně v obou směrech autem.

Plus:

nový povrch

Minus:

stezka je příliš úzká (jen 1,5 metru), bez možnosti občerstvení, žádný stín

Tipy:

Obzvlášť úsek Bedihošť - Čelčice je poměrně klidný.

Poznámka:

Jeden z našich čtenářů zaregistroval další možnou navazující trasu. A to z Čelčic do Klenovic na Hané. Fotografii této stezky najdete na adrese http://foto.mapy.cz/19066-Celcice-cyklostezka-na-Klenovice. Zdá se však, že neexistuje přímé spojení s cykloztezkou z Prostějova. Musí se tedy pravděpodobně projet přes část obec Čelčice. Pokud znáte situaci v místě, prosím, informujte nás. 

Mapa:


Zobrazit místo Prostějov - Bedihošť - Čelčice na větší mapě

Fotogalerie:

prochází Bedihoští - nesmysl
prochází Bedihoštěm

Dnes jsem projel trasu až do Klenovic. Podle mě ty dva kilometry navíc nestojí zato. Od konce zde popisované trasy v Čelčicích na začátek stezky na Klenovice je nutno přejet dost rozbité parkoviště, nepříjemný železniční přejezd, 50m kostek v mírném sjezdu a potom cca 300m přes vesnici - buď po silnici, nebo po chodnicích, obojí nic moc. Silnice frekventované, chodníky hrbaté. Vlastní úsek cyklostezky Čelčice - Klenovice je asi tak ze dvou třetin poskládán ze zámkové dlažby. Sice lepší než normální zámkovka, moc nedrncá, ale pořád je to zámkovka. Také ve směru z Klenovic stezka klesá, oproti zbytku trasy dost prudce, navíc v nejnižším bodě klesání je most. Na uvedené fotce je to vše vidět.

Ještě bych upravil informaci o šířce, v úseku Čehovice - Čelčice má stezka standardní 2m, možná i o něco víc.

Stezka pokračuje až do obce Čelčice. Celková délka z Prostějova k nádraží v Čelčicích je cca 7km. Obzvlášť úsek Bedihošť - Čelčice je poměrně klidný.

Díky, hned to tady opravím.
Marek Blaha, www.inline-online.cz

Poslední komentáře