Navigace:Turnov-Bartošova pec

Turnov-Bartošova pec


Autor:marbaZveřejněno:25 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Semily

Obec:

Turnov

Délka:

6 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

1

Popis:

Hezká cesta kolem Jizery, potom odbočuje mírným a krátkým kopcem směrem na Bartošovu pec. Jezdí zde cyklisté a in-line bruslaři.

Přístup:

Autem k autobusovému nádraží v Turnově, odtud už je možno nastoupit na trasu. GPS: N50.58809, E15.15074

Plus:

Cesta skoro bez aut.

Minus:

Občasné kamínky na cestě. 

Tipy:

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Viděl jsem z klokočských skal na dálku nový asfalt a čilý provoz bicyklistů i bruslařů z Dolánek podél pojizerské železniční trati ... víte o tom prosím někdo něco? Končí to v Loužku nebo ještě přes most do Rakous?

Trasa skutečně končí v Loužku. Celá trasa podél Jizery má cca 4,3km, plus 2,8km údolím Vazoveckého potoka k Bartošově peci.

...loni jsem tu stezku hledal. Autobusák v Turnově je velkej a o víkendu bezútěšnej. Jediné, co se dalo jet, bylo kolem MALÉ Jizery a vedlo to od historické vodní elektrárny. K ní je to z místa označeného v textu velmi nedůvěryhodnou cestou po totálně nesjízdných šutrech skoro 500 m na SV (GPS 50.5905 15.1565).

Ale odtama je to skoro 2 km celkem luxusní trasa parkem až k soutoku (vlastně roztoku) a jezu. Tam koupání, dobrý. Kousek zpátky v Dolánkách jsem přejel lávku, podešel trať a silnici, ale do toho kopce roklí mezi domky (na Bartošovu pec) jsem si už netroufal, protože jsem byl přesvědčenej, že jsem zabloudil. Podle mapy je to furt podle potoka nahoru a pro mě to byl kopec na přezutí. Na kole asi dobrý, ale na bruslích jen ta první část.

Ví někdo, kudy a jak je to k té Bartošově peci dál?

pokud chcete na bruslích rovnou z auta, tak musite parkovat u Dlaskova statku, což je v podstatě v polovině celé trasy. parkoviště se ovšem platí. my jezdíme s dětmi a kočárem, takže necháme auto na autobusáku, naložíme kočár a ten kousek dojdem na "start" k elektrárně pěšky, první polovina cesty vede podél vody, je to nádherné a taky dost oblíbené, takže ve volných dnech je dost lidí, ale je to fakt romantika:). na konci této části je dětské hřiště:). pak můžete pokračovat dál přes lávku a potom buď rovně pod trať a na Bartošovu pec a nebo vpravo na onen Dlaskův statek (pár metrů), křižovatka je takovej prudší kopeček , což nám (hlavně mě) v opačném směru dělá trošku problém, ale je to pár metrů, zkušení bruslaři to zmáknou v poho.
pokud budete pokračovat na Bartošovu pec mezi těmi domky, je to klidná cesta, minimální provoz, když domky skončí, cesta vede lesem, ale také místama stoupá, což není pro začátečníky. Na druhou stranu je to skvělé místo, kde se můžete naučit takový terén zvládat.) máme 6letou dceru a když jedem celou trasu, tak jí berem kolo a brusle do kočáru a necháme jí pak pojezdit na rovince u výše zmiňovaného dětského hřiště.
občerstvení pouze na Dlaskově statku + sou tam i toalety.
místo je naše oblíbené:) a pak taky na odpoledne ráda zajedu do Jablonce na přehradu:)

Poslední komentáře