Navigace:Praha Zlíchov - Praha Radotín

Praha Zlíchov - Praha Radotín


Autor:Radek MikulášZveřejněno:20 Červenec 2014

Oblast:

Česká republika - Hlavní město Praha - Praha

Obec:

Praha

Délka:

8 km

Typ:

cyklostezka

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1 (místy 2-3)

Provoz:

1

Popis:

Trasa vhodná pro inline bruslení je odnedávna i na levém břehu Vltavy, přibližně naproti známé (a v současné době přetížené a nepříliš kvalitní) trase zpod Vyšehradu na Zbraslav. V úseku Praha-Zlíchov až Praha-Radotín je totožná s cyklostezkou A1 a je dobře značená.
Směrem blíže k centru Prahy je vhodné začít od přístaviště přívozu Podolí-Lihovar. Cesta vede téměř nepřetržitě podél Vltavy a později podél Berounky. Asi 3 m široká stezka má v oblasti Zlíchova velmi hladké i dost poškozené úseky, ale je bez problémů sjízdná. Dokonalý asfalt začíná za podjezdem Barrandovského mostu a pokračuje až k Lahovicím, kde stezka pokračuje po široké místní komunikaci pro místní dopravní obsluhu. Složitější terén je v okolí Lahovického mostu - značení pro cyklisty nás vede po hladkých chodníčcích podél přivaděčů na dálnici. Za radotínským přístavem se stezka opět vrací k řece, je zde zcela nový i poněkud starší, ale hladký asfalt, až na okraj Radotína. Mezi domky Radotína pak pokračuje sice sjízdná, ale kostrbatá stezka a později, v okolí radotínského kostela i zámková dlažba. Tento úsek již není možné pro inlajny doporučit.
Stezka je zatím málo frekventovaná a taky má mnohem kvalitnější povrch než její pravobřežní obdoba.

Přístup:

Praha-Lihovar (GPS: 50.0485814°N, 14.4107797°E)
Praha-Radotín (GPS: 49.9852414°N, 14.3765550°E)
nebo kdekoliv na trase

Plus:

Minus:

Tipy:

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Praha Zlíchov - Praha Radotín na větší mapě

Fotogalerie:


Autor fotografií: Radek Mikuláš

Vcera jsem tuto trasu absolvoval az do Cernosic (cca 17km) a podle streetview to vypada ze se po prekonani asi 500m dlazby v Cernosicich da dojet az do Dobrichovic (cca 21km). Na to uz mi ale bohuzel nevysel cas a tudiz jsem to ani nemohl overit.

Na trase je potreba akorat prekonat asi 2km dlohy Radotinsky zamkovy peklo v podobe spatneho asfaltu, zamkove dlazby ktera se na nekterych mistech i mirne propada a tvori tak jakesi vlnobiti a asi 20m klasicke dlazby v Radotine u kostela, pred kterou jsou navic inteligentne umistene retardery, a ktera se takrka diky nim neda na bruslich prejet. Kdyz ale tohle prekonate, nasleduje zase velmi pekny asfalt az do Cernosic (snad jen vyjma 20m hlineneho useku na zacatku Cernosic).

Poslední komentáře