Navigace:Souš-Smědava

Souš-Smědava


Autor:marbaZveřejněno:24 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Liberecký kraj - Jablonec nad Nisou

Obec:

Desná

Délka:

8 km

Typ:

silnice

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

1

Provoz:

2

Popis:

Od poloviny hráze nádrže Souš v Jizerských horách vede nová asfaltová silnice s vynikajícím povrchem směrem na Smědavu. Asi 2 kilometry okolo přehradní nádrže je rovina, následuje 5 km stoupání a dále sjezd 1 km k chatě Smědava. Na začátku i konci cesty jsou restaurace.

Přístup:

Autem do Tanvaldu a podle značení buď před hráz, kde je menší parkoviště, nebo až na Smědavu, kde lze parkovat na hlídaném parkovišti (20 Kč/hod). Do Tanvaldu lze dojet i vlakem nebo autobusem, místní spojení dále bohužel neznáme.

Plus:

Skvělý povrch a nádherné panorama Jizerských hor. Žádná zástavba okolo celé trati, jen PŘÍRODA. Velmi dobrá možnost občerstvení v restauracích na začátku i konci cesty.

Minus:

POZOR, trasa vede po silnici!!! Provoz je sice mírný, přesto buďte velmi opatrní a pamatujte na to, že pro řidiče automobilů jste velice neočekávaná a také široká překážka. Stoupání a klesání dále na trase je poměrně velké a chce to trochu fyzičku!

Tipy:

Od chaty Smědava je k dispozici nová asfaltová cesta, odhad 1 km, menší stoupání, je zde možné trénovat sjezd a brzdění třeba pro hlavní trať.

Poznámka:

Kolem nádrže je trasa vhodná i pro méně zdatné, dále jen pro zkušené bruslaře se schopností brzdit a udržet rozumnou rychlost ve sjezdu. Každopádně doporučujeme přilbu, chrániče a nepřeceňovat se. Na klasickou brzdu rozhodně nespoléhejte!!! Před chatou Smědava dobrzděte třeba na parkovišti, dále pokračuje až moc velké klesání!

Mapa:

Fotogalerie:

Dobrý den, má někdo, prosím, aktuální info o stavu soušské silnice po zimě? Díky

Poslední komentáře