Navigace:Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně


Autor:marbaZveřejněno:13 Únor 2010

Oblast:

Česká republika - Jihočeský kraj - Jindřichův Hradec

Obec:

Chlum u Třeboně / Hamr

Délka:

6,1 km

Typ:

cesta lesem

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

3

Provoz:

2

Popis:

Asfaltová lesní cyklostezka č. 1010 v úseku od hájovny U Brůdku k hájovně Nová Huť. Cesta vede lesem, téměř bez jakéhokoliv stoupání, klesání a prudkých zatáček. Povrch je vcelku kvalitní asfalt, místy není uválcován do dokonalé hladkosti a je mírně hrbolatý. Jelikož je stezka součásti cyklostezky, může zde být především o víkendech zvýšený provoz cyklistů. Na trase není žádná možnost zakoupení občerstvení.

Přístup:

Od Chlumu jeďte na jih po místní silnici směrem na Klikov, po levé straně minete Purkrabský rybník, za ním vjedete do lesa a po 500 m je možnost omezeného zaparkování na kraji lesa. A hned od tohoto místa vede inline stezka na obě strany (silnice stezku protíná asi v 1/3). Máme možnost se vydat na bruslích buď vlevo (ve směru od Chlumu) a dojedeme k hájovně Nová huť a nebo vpravo a dojedeme k hájovně U Brůdku.

Plus:

Ticho, klid, vůně lesa, cesta ve stínu, malý provoz.

Minus:

Po dešti může být cesta znečištěna větvičkami, šiškami apod. Na trase není žádné občerstvení ani bufet. Pokud je dobrá "úroda" komárů, je třeba natrénovat co nejrychlejší přezouvání a ani po cestě zbytečně nezastavovat :-)

Tipy:

Návštěvu této stezky je vhodné spojit s bruslením na stezce Třeboň - Holičky, dají se obě stihnout za odpoledne, bohužel přesun asi 7 km je nutné provést autem.

Poznámka:

Mapa:


Zobrazit místo Chlum u Třeboně na větší mapě

Fotogalerie:

Autor fotografií: Radek Mikuláš

Srpen 2009 - povrch je stále víceméně obstojný. Původní provedení asfaltu nebylo špatné, ale teď jsou tam na více místech důlky od pásů lesní techniky.
Pokud se přímo nevyhýbáte jízdě po trasách, kde lze potkat auto (ostatně v úseku mezi Brůdkem a křižovatkou se silnicí Klikov-Chlum u Třeboně jich jezdí dost, i když by neměly), pak lze u Brůdku přejet hlavní silnici a pokračovat po úzké silničce (využívané hlavně cyklisty) směrem na Lutovou. Perfektní povrch je asi 1,5 km, pak už jen stará rozbitá silnička k bruslení nevhodná. Ale je to výlet do pěkné krajiny, mezi rybníky, na rozdíl od trochu fádních výhledů z trasy Brůdek-Nová Huť.

Poslední komentáře