Navigace:Třeboň - Holičky

Třeboň - Holičky


Autor:marbaZveřejněno:23 Březen 2009

Oblast:

Česká republika - Jihočeský kraj - Jindřichův Hradec

Obec:

Třeboň

Délka:

7,2 km

Typ:

cesta lesem

Tvar:

cesta (tam i zpět po stejné trase)

Povrch:

2

Provoz:

1

Popis:

Cesta vede lesem a kromě jednoho mírného kopečku je to v podstatě rovina. Povrch je vcelku kvalitní asfalt, místy není uválcován do dokonalé hladkosti a je mírně hrbolatý. Ale není to nic hrozného. Na několika místech, hlavně v zatáčkách, jsou bubliny z litého asfaltu. Těm je dobré se vyhnout, protože zvláště při větším horku, dokážou skoro zastavit brusle a dost špatně se to čistí z koleček. Zhruba na začátku druhé třetiny cesty je dřevěný most přes Lužnici, který se plynule přejet nedá, je nutno jej přejít. Provoz je minimální, občas projede auto lesáků nebo někdo, kdo si zkracuje cestu na Stříbřec. V sezoně je zde mírně zvýšený pohyb cyklistů.

Přístup:

První možnost je po silnici z Třeboně směrem na České Velenice. Za Třeboní asi 500 m za motelem Petra Voka zastávka a točna MHD, u které je menší parkoviště, kde je možno zaparkovat. Případně lze vjet autem do lesa. Silnice tam sice nemá dostatečnou šířku na parkování, ale po cestě je několik rozcestí, kde je možno auto nechat. V případě příjezdu na kole je pochopitelně možné začít kdekoliv po trase, stačí si jen najít šikovný strom, o který kolo opřeme:-). Přijíždíte-li na opačného konec trasy, tzn. z Třeboně do Staré Hlíny, tak odbočte z hlavní silnice doprava na Stříbřec, pak po této silnici pokračujte asi 2,5km kolem bašty Vitmanov a za rybníkem Nový Vdovec už je rozcestí s koncem, resp. v tomto případě začátkem trasy.

Plus:

Ticho, klid, vůně lesa, „skororovina“, jede se skoro pořád lesem ve stínu (kromě několika míst, kde svítí slunce), minimální provoz.

Minus:

Po dešti může být cesta znečištěna větvičkami, šiškami, apod. Protože se v oblasti místy občas těží dřevo, je po traktorech tu a tam i bláto nebo kamínky. Pokud je dobrá "úroda" komárů, je třeba natrénovat co nejrychlejší přezouvání a ani po cestě zbytečně nezastavovat:-) 

Tipy:

Pro zdatnější bruslaře je možnost po vyjetí na silnici u rybníka Nový Vdovec odbočit vpravo a pokračovat po silnici mezi rybníky Vyšehrad a Stolec ke známému Stříbřeckému mostu (asi 1 km), „překodrcat“ se přes něj (je dlážděný) a pak sjet ještě asi 500 m, kde najdeme hospůdku a penzion U Emy Destinnové. Provoz tu sice není zvlášť hustý, cesta mezi rybníky je však poměrně dost úzká, tak akorát na vyhnutí dvou aut a hned vedle ní je rybník. Takže tip asi spíš opravdu pro zkušenější. Cestou není občerstvení žádné, takže pití s sebou.

Poznámka:

Mapa:

Fotogalerie:

Poslední komentáře