Žamberk - Choceň (cca 37 km pro zdatnější a otrlejší bruslaře)

Celkově se dá o této trase říci, že je převážně určená pro "brusloturisty".

Její hlavní výhodou je především její délka, dopravní dostupnost vlakem, kde celá trasa vyjma prvních 5 km kopíruje vlakovou trať a hlavně pěkná různorodá krajina (začíná se na otevřených loukách s výhledy a trasa se poté noří hlouběji a hlouběji do údolí Tiché Orlice).

Nevýhodou je pak neúplná propojenost všech úseků, mezi kterými se sice dá přejet na bruslích, ale začátečníkům bych rozhodně raději doporučil si přibalit do batohu boty a úseky přejít pěšky. Některé úseky navíc mají trochu strmější klesání (naštěstí většinou značené).

Ždánice–Uhřice

Cyklostezka na tělese bývalé železniční trati spojuje obce Ždánice, Dražůvky, Želetice a Uhřice. Délka trasy, která byla dobudována v roce 2016, je 9 km v jednom směru. Dle vyjádření místního tisku je hojně využívána cyklisty i bruslaři.

Strakonice - Nový Dražejov

Trasa vede od parkoviště u pivovaru do zahrádkářské kolonie v obci Nový Dražejov, z větší části podél řeky Otavy. Ze Strakonic vede trasa rekreační zónou Podskalí s možností občerstevní přímo u trasy. Asfaltová cesta je asi do poloviny délky vyhrazena pouze pro cyklisty (chodci mají vlastní nezpevněnou cestu), poté cyklostezka končí a cesta je už jen jedna pro pěší i cyklisty společně. V zahrádkářské kolonii v obci Nový Dražejov se jede už i po silnici o šířce pro jedno auto, kterou využívají právě zahrádkáři a zde už platí pravidla silničního provozu. Provoz aut ale není velký.

Bruslete pohodlně s držákem mobilu na ruku Sports Armband

Taky patříte mezi inlinisty, kteří bez chytrého telefonu brusle neobléknou? Měříte vaše sportovní výkony pomocí aplikací RunKeeper, Runastic PRO, Endomondo nebo Sports Tracker? Potom je tento článek určen právě vám.

Chytré telefony jsou možná jediným stimulem přimět jinak línou populaci ke sportu. Bohaté statistiky a chlubení se mezi přáteli dělá z těchto pomocníků účinná motivační zařízení. Většina aplikací je v základní verzi zdarma, navíc nové mobilní telefony mají v sobě automaticky zabudované GPS, což je jediná podmínka k tomu, aby vám tyto aplikace fungovaly. Na základě detekování polohy aplikace sama vypočítává vše ostatní. Zpětně si tak můžete prohlédnout vaše výkony, sdílet je na sociálních sítích, nechat si připravit tréninkový program atd.

Praha-Troja - Brnky

Cyklostezka na pravém břehu Vltavy, která je pro brusle sjízdná od mostu Barikádníků (Praha-Troja) až do Brnek k Roztocké ulici na úroveň  roztockého zámku a vodojemu v Biotice Roztoky.

Přibyslav - Sázava

Jedna z nejkrásnějších inline tras na území republiky, která vede po tělese bývalé železniční trati mezi Přibyslaví a Sázavou. Inline stezka má délku 9,3 km a nabízí průjezd nádhernou přírodou, kde se střídají úseky vedoucí úzkými soutěskami vystřílenými do skály s hustým lesem, rozlehlými loukami, lávkami nad řekou Sázavou a podjezdy pod mosty paralelně vedoucí rychlíkové trati. Profil trasy má směrem od Přibyslavi k Sázavě stoupající charakter. Rovinky i neznatelná klesání jsou střídány s méně či trošičku více znatelným stoupáním. Nejedná se však o nic nevybruslitelného. A zpátky to po celou dobu také nepojede úplně samo.

Stezka je určena pouze pro sportovně rekreační využití. Tedy pro cyklisty, bruslaře a chodce. Není dovoleno na ni vjíždět motorovými vozidly. Nesmí se na ni pohybovat psi (dokonce ani na vodítku)!

Klaralvsbanan aneb Klářin banán

Asfaltová cyklostezka v trase bývalé železniční trati mezi městy Karlstad a Uddeholm ve středním Švédsku. Délka 91 km jedním směrem, převýšení od startu k cíli je cca 120 metrů. Stezka vede kompletně po samostatném tělese bývalé železnice (s výjimkou asi 50m úseku přes přístupovou silnici k parkovišti ve městě Forshaga). Přístup na ni mají pouze cyklisté, kolečkáři a skútry.

Frýdek-Místek - Paskov - Vratimov - Ostrava-Kunčice

Jedná se o cyklostezku kolem Ostravice v celkové délce 15 km. Stezka je převážně rovinatá. Největším stoupáním/klesáním je serpentina u Paskovského nádraží. Ta se dá ale při nejhorším bez problému zdolat podél zábradlí.
Povrch stezky je z hladkého asfaltu s bílou dělící čárou uprostřed, jen přes město Frýdek-Místek je zámková dlažba.

Praha Zlíchov - Praha Radotín

Trasa vhodná pro inline bruslení je odnedávna i na levém břehu Vltavy, přibližně naproti známé (a v současné době přetížené a nepříliš kvalitní) trase zpod Vyšehradu na Zbraslav. V úseku Praha-Zlíchov až Praha-Radotín je totožná s cyklostezkou A1 a je dobře značená.
Směrem blíže k centru Prahy je vhodné začít od přístaviště přívozu Podolí-Lihovar. Cesta vede téměř nepřetržitě podél Vltavy a později podél Berounky. Asi 3 m široká stezka má v oblasti Zlíchova velmi hladké i dost poškozené úseky, ale je bez problémů sjízdná...

Změny a problémy na Inline-online.cz

Dne 17.7.2014 jsme provedli převod stránek Inline-online.cz na nový webhosting. Převod se neobešel bez drobných problémů, které se nyní snažíme řešit. A doufáme, že je v blízké budoucnosti také úspěšně vyřešíme.

Nynější komplikace jsou tyto:

  • červený rámeček s chybovými hláškami na začátku každé stránky VYŘEŠENO
  • nefungující fotogalerie - to bude chvíli trvat, musí se to přeprogramovat :-(
  • chybějící fotografie a další obrázky VYŘEŠENO

Poslední komentáře